Pierwsze umowy w ramach otwartego konkursu ofert „Wędkuj w Lubuskim” na realizację zadań publicznych w obszarze ekologii i ochrony dziedzictwa przyrodniczego przez koła wędkarskie zostało podpisanych. Uroczyste wydarzenie odbyło się w Sarbiewie w gminie Zwierzyn.
– To pilotażowy program wsparcia dla lubuskich kół wędkarskich – mówi Łukasz Porycki, członek Zarządu Województwa Lubuskiego
– To najprawdopodobniej jedyne takie wsparcie dla wędkarzy w Polsce – podkreśla Marek Halasz, radny wojewódzki
Wśród zwycięskich projektów znalazł się napisany przez Koło PZW w Zwierzynie
– Na nasze zadanie otrzymaliśmy 15 tysięcy złotych – mówi Robert Wcisło, prezes Koła PZW Zwierzyn
Dodajmy, iż dofinansowanie przyznano 11 projektom, z czego 6 będzie realizowanych na terenie okręgu gorzowskiego PZW.

6 dni temu














![Wrocław: przy parafii św. Karola Boromeusza powstał drugi dom dla wielu dzieci [REPORTAŻ]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/460922336_851026347209732_837806485896500415_n.jpg)

