Z powodu niskiego stanu wody nie kursuje w tej chwili żaden z trzech promów na Odrze w Lubuskiem. Już wcześniej nieczynne były przeprawy w Pomorsku i Brodach, od wczoraj nie pływa zaś prom w Połęcku.
– Prom kursujący w Brodach wróci dopiero we wrześniu. Pozostałe będziemy uruchamiać, gdy tylko umożliwi to sytuacja – mówi Marcin Ogorzałek, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze:
Przypomnijmy, w zeszłym miesiącu Zarząd Dróg Wojewódzkich zlecił przygotowanie projektu dla budowy mostu w Połęcku. Zapłaci za niego 3 miliony złotych. Władze województwa deklarują, iż obiekt powstanie w ciągu kilku lat.
Czytaj także:

Budowa mostu w Połęcku coraz bliżej
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze podpisał dziś wartą 3 miliony złotych umowę na opracowanie projektu mostu na Odrze w Połęcku. Budowa ma ruszyć za kilka lat i zostać...
Czytaj więcejDetails
6 dni temu














![Wrocław: przy parafii św. Karola Boromeusza powstał drugi dom dla wielu dzieci [REPORTAŻ]](https://misyjne.pl/wp-content/uploads/2026/06/460922336_851026347209732_837806485896500415_n.jpg)

