Maksymalna wydajność silników na biogaz z Mobil Pegasus

1 dzień temu

Zmienna jakość gazu, przestoje i skrócone okresy między wymianami oleju to wyzwania dla operatorów silników zasilanych biogazem. Często problemy wynikają z zanieczyszczeń. Sukces olejów Mobil Pegasus pokazuje, iż starania przynoszą dobre efekty, jak w przypadku greckiej biogazowni lub producenta energii odnawialnej.

Eksperci Mobil podkreślają, iż kluczowa jest nie tylko neutralizacja związków kwasowych, ale też dostosowanie się do ewolucji konstrukcji silników. Nowe jednostki gazowe wymagają nowoczesnych olejów, takich jak Mobil Pegasus 610 Ultra i 605 Ultra, które radzą sobie z wyższymi temperaturami i ciśnieniami, jednocześnie zwiększając rentowność operatorów dzięki mniejszemu zużyciu oleju i ochronie przed korozją.

Mobil Pegasus

Testy wykazały, iż Mobil Pegasus 605 Ultra 40 pozwala wydłużyć okresy między wymianami oleju choćby o 40%, co zaobserwowano w greckiej biogazowni Vioenergeiaki Thessalias o mocy 1,5 MW. Z kolei w Wielkiej Brytanii, zmiana oleju na Mobil Pegasus 610 Ultra w silnikach Jenbacher typu 320 pozwoliła utrzymać tuleje w doskonałym stanie. Specjaliści byli zaskoczeni łatwością, z jaką można usunąć osady popiołu ze świec zapłonowych.

Wybór odpowiedniego środka smarnego jest istotny, a korzyści można jeszcze zwiększyć dzięki wsparciu technicznemu i programowi analiz Mobil Serv, którego funkcja mobilnego skanowania skraca o 66% czas pobierania próbek oleju.

Poszukujesz wsparcia technicznego lub dodatkowych informacji o ofercie Mobil Pegasus? Odwiedź stronę www.mobil.pl lub skontaktuj się z autoryzowanym dystrybutorem: dexol.pl, www.ekonaft.com.pl, www.mobipol.pl, www.smartplus.pl.

Prezentowane w niniejszym artykule korzyści opierają się na doświadczeniu pojedynczego klienta.

Idź do oryginalnego materiału