Wniosek o ponowne rozpatrzenie planu

2 godzin temu

Do Prezydenta Miasta wpłynął wniosek Archidiecezji Katowickiej o ponowne rozpatrzenie planu dla terenów kościelnych przy ulicy Papieża Jana Pawła II, które nie zostały uchwalone przez Radę Miasta. Dlaczego mają być rozpatrywane ponownie? Stanowią one spójną koncepcję zagospodarowania z drugą częścią planu, która będzie dopiero rozpatrywana przez radnych. Decyzja o ponownym rozpatrzeniu planu pozwoli radnym na spojrzenie na ten dokument planistyczny w całości, w perspektywie przyszłości oraz rozwoju miasta, mieszkańców i wspólnoty parafialnej.

Rozpatrzenie uchwały w sprawie planu zagospodarowania dla tych terenów zaplanowane jest na sierpniową sesję Rady Miasta. Decyzja o wniesieniu ponownie części planu pod obrady należy do Prezydent Sławy Umińskiej-Kajdan, może także zostać podjęta na wniosek radnych. Decyzja o przyjęciu bądź odrzuceniu samego planu należy do Rady Miasta.

To już drugi przypadek, w którym pojawia się wniosek o ponowne rozpatrzenie planu zagospodarowania przestrzennego. Na najbliższej sesji Rady Miasta rozpatrywany będzie po raz kolejny plan dla Dąbrówki Wielkiej. W tej sprawie głos zabrał właściciel Rancza w Dolinie oraz właściciele działek, którzy chcą wybudować na swoich działkach domy, a co w dzisiejszych zapisach planu jest niemożliwe. W tej sprawie wpłynęła do UM petycja podpisana przez ponad 1000 osób.

Plan dla Dąbrówki Wielkiej będzie rozpatrywany na najbliższej sesji Rady Miasta – już w czwartek.

Idź do oryginalnego materiału