Spotkanie "Kawa z NGO" przyciągnęło wczoraj do Starostwa Powiatowego w Radomsku wielu przedstawicieli zarejestrowanych już organizacji, stowarzyszeń i fundacji działających w naszym powiecie, ale także tych póki co jeszcze niezrzeszonych. Spotkanie było otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych sformalizowaniem swoich grup i pozyskaniem funduszy na swoją działalność.
- Chcemy pomóc rozwinąć Wam skrzydła i pokazać, jak skutecznie sięgać po różne środki na Waszą działalność - oznajmiła Aneta Bogdan, kierownik Biura ds. Społeczeństwa Obywatelskiego.
Aktualnie jest bardzo dobry czas na sięgnięcie po granty i dotacje:
- "Moc Małych Społeczności 2026" (wnioski można składać do 8 lipca). Fundusze (nawet do 50 tys. zł dla lokalnych NGO) pójdą na to, jak przygotować mieszkańców na kryzysy, jak budować współpracę i radzić sobie w trudnych sytuacjach w mniejszych miejscowościach.
- "Korzenie Jutra 2" (Fundacja PKO BP) (start już zaraz, bo na początku lipca). Granty nie będą szły na pojedyncze wydarzenia, ale na rozwój organizacji. Można zdobyć fundusze na szkolenia zespołu, sprzęt, cyberbezpieczeństwo, naukę radzenia sobie z dezinformacją czy wdrażanie sztucznej inteligencji.
- "Trenuj w Łódzkiem" (wnioski do 8 lipca). Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przyzna po 20 tys. zł na jesienne zajęcia sportowe, ruch i kulturę fizyczną.
![]()

1 godzina temu







![Rodzinny piknik Warsztatów Terapii Zajęciowej „Motylki”. Wspólna zabawa i mnóstwo uśmiechu! [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/motylki.png)




