Radni Sejmiku Województwa Śląskiego podczas swojej wczorajszej (22 czerwca) sesji udzielili wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu za 2025 rok dla Zarządu Województwa Śląskiego.
Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach – Regionalna Izba Obrachunkowa nie wniosła uwag co do realizacji budżetu za rok ubiegły, a jego wykonanie oceniła pozytywnie. Pozytywną opinię wydała także Komisja Rewizyjna, która oceniła budżet jako stabilny.
– Absolutorium to w pewnym sensie podsumowanie pracy, a raport o stanie województwa jest formą analizy, zachętą do dyskusji, co możemy poprawić w naszym regionie. I taka merytoryczna dyskusja z udziałem radnych miała miejsce na sesji, za co dziękuję, bo te opinie i wskazówki są ważne, stanowią kierunek rozwoju na przyszłość. Województwo śląskie jest w dobrej kondycji, jest też bardzo dobrym miejscem do życia. Niemniej edukacja, służba zdrowia, budowa dróg, to kwestie wymagające wciąż monitorowania i zaangażowania. Tego wymagają od nas mieszkańcy – powiedział marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.
Za udzieleniem wotum zaufania, jak i absolutorium dla Zarządu Województwa Śląskiego, głosowało 25 radnych. Z kolei 18 było przeciwnych.

1 godzina temu











