Ważne zmiany dla interesantów olsztyńskiego ratusza. Zamkną główne wejście

1 godzina temu

Mieszkańcy Olsztyna, którzy w najbliższym czasie planują wizytę w Urzędzie Miasta, muszą przygotować się na drobne zmiany organizacyjne. W związku z zaplanowanymi pracami remontowymi, dotychczasowe wejście główne do budynku będzie czasowo niedostępne.

​Utrudnienia rozpoczną się w środę, 24 czerwca 2026 roku. To właśnie tego dnia wykonawca inwestycji rozpocznie montaż rusztowań przy frontowej elewacji ratusza. Ze względów bezpieczeństwa główne drzwi budynku zostaną całkowicie wyłączone z użytku – zarówno dla petentów, jak i dla pracowników urzędu.

​Jak wejść do urzędu?

​Osoby planujące załatwienie spraw urzędowych nie muszą się jednak martwić – magistrat będzie funkcjonował bez zakłóceń. Wprowadzono jedynie alternatywną trasę dostępu do budynku:

  • Nowe wejście: Wszyscy interesanci proszeni są o korzystanie z wejścia bocznego od strony ul. Ratuszowej.
  • Organizacja pracy: Godziny otwarcia oraz zasady obsługi mieszkańców pozostają bez zmian.

Apel do mieszkańców: Urząd Miasta Olsztyna przeprasza za chwilowe niedogodności i jednocześnie apeluje do wszystkich odwiedzających o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do tymczasowego oznakowania i tablic informacyjnych rozstawionych wokół budynku.

źródło: UM Olsztyna

Idź do oryginalnego materiału