Raport Carbon Capture w Polsce – oto partnerzy wydania!

3 godzin temu

Powstanie Raportu Carbon Capture w Polsce nie byłoby możliwe, gdyby nie kooperacja z tymi firmami.

Holcim – partner strategiczny wydania

Holcim (dawniej Lafarge) jest liderem w zakresie innowacyjnych i zrównoważonych materiałów budowlanych. Wśród oferowanych rozwiązań posiada m. in. niskoemisyjne cementy ECOPlanet i betony ECOPact o obniżonym do 50% poziomie emisji dwutlenku węgla w porównaniu do standardowych materiałów. Do ich produkcji firma wykorzystuje składniki oraz surowce z recyklingu.

Kolejnym krokiem w dążeniu do zeroemisyjnej produkcji cementu jest projekt Kujawy Go4ECOPlanet. To unikalne na skalę globalną przedsięwzięcie, w ramach którego do końca dekady w Cementowni Kujawy powstanie instalacja do wychwytywania CO2. Dzięki niej możliwa będzie całkowita redukcja śladu węglowego z wypału klinkieru – podstawowego składnika do produkcji cementu. W ciągu 10 lat planowane jest wyłapanie ponad 10 mln t CO2, co stanowi 10% rocznej emisji w całym sektorze cementowym w Polsce.

Honeywell – partner strategiczny wydania

Honeywell jest zintegrowaną spółką operacyjną obsługującą szeroki zakres branż i obszarów geograficznych na całym świecie. Działalność jest dostosowana do trzech potężnych megatrendów – automatyzacji, przyszłości lotnictwa i transformacji energetycznej. Honeywell UOP jest wiodącym międzynarodowym licencjodawcą technologii przetwarzania i dostawcą usług inżynieryjnych, katalizatorów i adsorbentów, sprzętu, materiałów specjalistycznych i rozwiązań cyfrowych. Jako zaufany partner pomaga organizacjom w rozwiązywaniu najbardziej złożonych wyzwań, takich jak dekarbonizacja trudnych do ograniczenia branż. Honeywell UOP oferuje szeroką paletę rozwiązań w zakresie wychwytywania dwutlenku węgla, niebieskiego i czystego wodoru oraz paliw odnawialnych, aby wyposażyć producentów energii i inne gałęzie przemysłu ciężkiego w narzędzia potrzebne do realizacji ich zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Więcej informacji można znaleźć na stronie uop.honeywell.com lub pisząc na adres [email protected].

Bellona Europa – partner wydania

Bellona Europa jest niezależną organizacją pozarządową typu non-profit, która walczy z problemami środowiskowymi i klimatycznymi poprzez ciągłe badania, rekomendacje i działania promujące politykę klimatyczną UE, technologie dekarbonizacyjne i walkę z greenwashingiem. Zakres prac Bellony obejmuje m.in. najważniejsze dla dekarbonizacji przemysłu rozwiązania, takie jak elektryfikacja, CCS i wodór. Bellona działa w oparciu o finansowanie od organizacji filantropijnych oraz instytucji UE, współpracując ze społeczeństwem obywatelskim, naukowcami, badaczami, organizacjami rządowymi, instytucjami unijnymi i przemysłem.

Clean Air Task Force (CATF) – partner wydania

Clean Air Task Force (CATF) to organizacja klimatyczna non-profit, która odegrała kluczową rolę w promowaniu zaawansowanych rozwiązań klimatycznych na całym świecie, zwłaszcza w zakresie wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCS). Założona w 1996 r., CATF łączy naukę i inżynierię w celu wsparcia procesów wdrażania technologii niezbędnych do głębokiej dekarbonizacji sektorów o wysokim zużyciu energii. W Europie CATF aktywnie wspiera tworzenie infrastruktury i polityki CCS, składowanie CO2 oraz rozwój transeuropejskich sieci energetycznych (TEN-E). CATF opracowuje również raporty eksperckie i narzędzia informujące o wdrażaniu projektów w zakresie wychwytywania, transportu i składowania dwutlenku węgla. Mając na koncie sukcesy w USA, CATF przewodzi w tej chwili europejskim wysiłkom na rzecz skalowania CCS, wspierając projekty i współpracę regionalną na rzecz przyszłości niskoemisyjnej.

Linde – partner wydania

Linde jest wiodącą globalną firmą zajmującą się gazami przemysłowymi i inżynierią. Misją firmy jest zwiększanie produktywności świata, pomagając w utrzymaniu, dekarbonizacji i ochronie naszej planety.

Firma obsługuje różne rynki końcowe, takie jak chemia i energia, żywność i napoje, elektronika, opieka zdrowotna, produkcja, metale i górnictwo. Gazy przemysłowe i technologie Linde są wykorzystywane w niezliczonych zastosowaniach, w tym do produkcji czystego wodoru i systemów wychwytywania dwutlenku węgla o krytycznym znaczeniu dla transformacji energetycznej, ratującego życie tlenu medycznego oraz gazów o wysokiej czystości i gazów specjalnych dla elektroniki. Linde dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie przetwarzania gazów w celu wspierania ekspansji klientów, poprawy wydajności i redukcji emisji. Więcej informacji o firmie: www.linde.com.

Enim Institute sp. z o.o. – partner wydania

Spółka Enim Institute sp. z o.o. zajmuje się doradztwem w zakresie transformacji energetycznej i wsparcia przedsiębiorstw energochłonnych w realizacji celów klimatycznych. Zespół Enim Institute sp. z o.o. składa się z osób posiadających najważniejsze i unikalne doświadczenie dotyczące przygotowania i przeprowadzenia procesu przyznania rekompensat dla podmiotów z sektorów i podsektorów energochłonnych. Za strategiczne elementy procesu dekarbonizacji przemysłu odpowiada grupa specjalistów zajmujących się aspektami technicznymi związanymi z procesami energetycznymi w przedsiębiorstwach. Ekspertów tych wyróżnia praktyczna i potwierdzona doświadczeniem wiedza o znajdujących (lub, w pewnych warunkach, mogących znaleźć) zastosowanie do procesu dekarbonizacji przemysłu.

Dzięki doświadczeniu w tej dziedzinie zespół Enim Institute sp. z o.o. oferuje przeprowadzenie podobnych procesów na bardzo korzystnych warunkach, świadcząc usługi najwyższej jakości, w oparciu o praktyczną wiedzę i unikalne doświadczenie w zakresie wspierania sektora energochłonnego.

Heidelberg Materials – partner wydania

Heidelberg Materials to jeden z największych producentów materiałów budowlanych na świecie. W Polsce jest liderem na rynku cementu i jednym z największych producentów betonu towarowego oraz kruszyw. Produkty Heidelberg Materials znajdują zastosowanie przy budowie domów, ciągów komunikacyjnych, obiektów handlowych i przemysłowych. Lata stawiania na rozwój oraz innowacje sprawiły, iż dzisiaj to dynamiczne i nowocześnie zarządzane firmy, które umiejętnie łączą rozwój rynkowy i technologiczny z troską o ochronę środowiska i społeczną odpowiedzialnością. Korzystając z doświadczeń, wiedzy i kapitału międzynarodowego Heidelberg Materials Group, Heidelberg Materials Polska stosuje międzynarodowe, uznane standardy produkcji i zarządzania, dostarczając na polski rynek materiały budowlane najwyższej jakości.

Deloitte – partner wydania

Deloitte świadczy usługi audytorskie, konsultingowe, doradztwa podatkowego, prawnego i finansowego klientom z sektora publicznego oraz prywatnego, działającym w różnych branżach. Dzięki globalnej sieci firm członkowskich obejmującej 150 państw oferuje najwyższej klasy umiejętności, doświadczenie i wiedzę w połączeniu ze znajomością lokalnego rynku. Deloitte pomaga klientom odnieść sukces niezależnie od miejsca i branży, w jakiej działają. Ponad 244 tys. pracowników Deloitte na świecie realizuje misję firmy: wywierać pozytywny wpływ na środowisko i otoczenie, w którym żyją i pracują.

Kancelaria Polowiec i Wspólnicy – partner wydania

Kancelaria Polowiec i Wspólnicy jest rekomendowana przez Forbes w obszarze energii i zasobów naturalnych. Jej pracownicy od lat pracują dla przemysłu energochłonnego, doradzają w przemysłowych projektach inwestycyjnych, zajmują się OZE, energetyką rozproszoną, paliwami ciekłymi, UE ETS, kwestiami środowiskowymi, odpadami i innymi zagadnieniami związanymi z dekarbonizacją które sprawiają, iż określani są mianem „energetycznych prawników przemysłu”. Aktywnie przyczynili się do wdrożenia outsourcingu przemysłowego na rynku polskim a obszary ich doradztwa obejmują tematy, w których niezbędna jest znajomość procesów produkcyjnych.

W zagadnienia CCUS są zaangażowani od samego początku wnosząc w dyskusję praktyczne spojrzenie i zwracając uwagę na elementy operacyjne związane z wdrożeniem CCUS.

Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego (SPW) – partner wydania

Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego (SPW) jest działającym od 20 lat statutowym reprezentantem branży wapienniczej w Polsce. Członkami Stowarzyszenia są zakłady wapiennicze prowadzące działalność w Polsce. Działalność Stowarzyszenia jest skierowana na promowanie branży wapienniczej w tym jej rozwoju oraz wiedzy na temat produktów wapienniczych i ich zastosowań, prowadzenie badań, reprezentowanie przemysłu wapienniczego wobec decydentów na wszystkich szczeblach administracji oraz działanie na rzecz edukacji i ochrony środowiska. SPW realizuje swoje cele poprzez pracę zespołów projektowych w takich dziedzinach jak budownictwo, drogownictwo, rolnictwo, energia i środowisko, geologia i górnictwo, BHP, normalizacja oraz edukacja. Ważnym elementem działania Stowarzyszenia jest również udział w konferencjach, kooperacja z uczelniami i ośrodkami badawczymi oraz wydawnictwami tematycznymi.

Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego jest członkiem organizacji międzynarodowaych: European Lime Association (EuLA), International Lime Association (ILA), International Minerals Association (IMA).

WiseEuropa – partner wydania

WiseEuropa to niezależny think-tank, specjalizujący się w makroekonomii, polityce gospodarczej, europejskiej i zagranicznej. Misją WiseEuropa jest poprawa jakości polityki krajowej i europejskiej oraz środowiska gospodarczego przez oparcie ich na rzetelnych analizach ekonomicznych i instytucjonalnych, niezależnych badaniach oraz ocenach oddziaływania polityki na gospodarkę.

Fundacja WiseEuropa, jako jeden z pierwszych think-tanków w Polsce, podjęła temat technologii wychwytu i składowania dwutlenku węgla, przedstawiając w ramach realizowanych projektów (CCS4CEE, CCUS.pl) perspektywę zarówno ekonomiczną, gospodarczą, jak również społeczną.

Czytaj Raport Carbon Capture w Polsce:

Raport Carbon Capture w Polsce 2024

Pobierz raport ZA DARMO i zapisz się do newslettera

Wyślij link na adres email:

Zaznaczenie pola oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie od Biomass Media Group Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu drogą e-mailową newslettera oraz innych informacji handlowych w celu marketingu bezpośredniego, która jest świadczeniem wzajemnym w zamian za otrzymanie możliwości pobrania określonych treści. Zgoda ta może zostać wycofana w dowolnym momencie poprzez wykorzystanie linku dezaktywacyjnego dostępnego w każdej wiadomości. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce prywatności [https://magazynbiomasa.pl/polityka-prywatnosci/].

Idź do oryginalnego materiału