Podsumowanie tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego

1 godzina temu

22 wygrane projekty i ponad 8000 oddanych głosów – w zielonogórskiej Palmiarni oficjalnie podsumowano tegoroczną edycję budżetu obywatelskiego. Władze miasta wręczyły zwycięzcom okolicznościowe dyplomy. Łącznie na realizację wszystkich projektów inwestycyjnych i społecznych magistrat przeznaczył ponad 6 milionów złotych.

Wśród nagrodzonych projektów znalazło się m.in. dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego do szkół, modernizacja bazy strzeleckiej i organizacja Nocnego Spaceru Pidżamowców:

Jak mówi Marek Kamiński, wiceprezydent Zielonej Góry, organizacja wyrównawczego budżetu obywatelskiego za rok 2023 okazała się trafiona:

– Łącznie mieszkańcy zgłosili 108 projektów – dodaje Paweł Wawryk z departamentu prezydenta miasta:

Dodajmy, iż kolejna edycja budżetu obywatelskiego rozpocznie się jesienią.

Idź do oryginalnego materiału