Poznaliśmy wyniki piątej edycji konkursu „Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur”. Sejmik województwa przyjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminom na realizację zadań w ramach tego konkursu.
– Samorząd województwa realizuje wielkie inwestycje z udziałem funduszy unijnych, które w wymiernym zakresie zmieniają nasz region, ale stworzyliśmy dodatkowo cały system konkursów czy grantów, z których mogą korzystać społeczności lokalne – mówi marszałek Marcin Kuchciński. – Za każdym razem są one odpowiedzią na oddolne zapotrzebowania gmin, stowarzyszeń czy małych środowisk. Pierwszy nabór na „Niebiesko-zielone granty” ogłosiliśmy w 2022 roku po ustaleniach z samorządami podczas Forum Ekologicznego, które odbyło się w Rynie. Od tamtego czasu udało się zrobić naprawdę dużo dobrego na rzecz poprawy stanu środowiska.
W tegorocznej edycji do konkursu wpłynęło 56 wniosków, z czego dofinansowane z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego zostaną 24 zadania na łączną kwotę 500 tys. zł.
W latach 2022 – 2025 w ramach tego konkursu samorząd województwa udzielił gminom dotacje na łączną kwotę prawie 1,8 mln zł na realizację 80 zadań, mających na celu poprawę jakości i stanu środowiska. Dzięki tej pomocy zostały zrealizowane projekty dotyczące nasadzeń zieleni, utworzenia zielonych przystanków, instalacji paneli fotowoltaicznych, rewitalizacji zbiorników wodnych, a choćby utworzenia pływającej wyspy.
Zadania wybrane do realizacji w załączeniu.
w sprawie uchwalenia Programu Ochrony Środowiska Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2011-2014 z uwzględnieniem perspektywy na lata 2015-2018.
2 godzin temu










![Ostrołęka: alarmy w urzędach. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/bez_nazwy-10.jpg)





