Na jutro zaplanowano kolejne przesłuchanie dr. Jędrzejewskiego

1 godzina temu

Na jutro zaplanowano kolejne przesłuchanie doktora Emila Jędrzejewskiego. Chodzi o jego wypowiedzi w Kanale Zero, gdzie mówił o rzekomych przypadkach śmierci pacjentów spowodowanych zaniedbaniami i błędami medycznymi na SOR-ze kierowanym przez Dawida Kacprzyka w warszawskim Szpitalu Południowym.

Pierwsze przesłuchanie miało się odbyć w czwartek, ale Jędrzejewski odmówił składania zeznań bez udziału pełnomocnika. Złożył jedynie krótkie oświadczenie i wniósł o odroczenie przesłuchania.

Bartosz Arłukowicz z Koalicji Obywatelskiej podkreśla, iż doktor Jędrzejewski postawił brutalne, ciężkie oskarżenia:

Adrian Zandberg z Razem mówi, iż sprawa ta pokazuje brak zmiany standardów:

Paweł Sałek z Prawa i Sprawiedliwości uważa, iż sprawa Szpitala Południowego to afera, która dopiero zaczyna się rozwijać:

Po opublikowaniu informacji przekazanych przez byłego ordynatora chirurgii w Warszawskim Szpitalu Południowym prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski złożył wniosek do Prokuratora Generalnego o zbadanie tych doniesień.

Idź do oryginalnego materiału