20 lat działalności świętuje Młodzieżowa Rada Miasta Lublin. W ramach obchodów odsłonięto dziś tablicę upamiętniającą działalność tego organu. Obchodom towarzyszyła też sesja młodych radnych.
A czego uczą się uczniowie w Młodzieżowej Radzie Miasta?
– Jestem pierwszą kadencję i ogólnie uczy to współpracy, umiejętności organizacji różnych wydarzeń. Pomagamy uczniom, jak i innym ludziom, młodzieży w Lublinie – mówią młode radne.
– Jako radni organizujemy na przykład wydarzenia, podczas których zarówno młodzież, jak i osoby młodsze czy starsze mogą spędzać czas – mówi Ewa Woźniak, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. – Na przykład organizowanie koncertów ma wpływać tak społecznie na rzeczywistość Lublina.
ZOBACZ ZDJĘCIA:

– To, iż młodzi ludzie w Lublinie mają darmowe przejazdy w MPK, to też jest zasługa Młodzieżowej Rady Miasta – wskazuje Mariusz Banach, zastępca prezydenta miasta do spraw oświaty i wychowania. – Młodzieżowa Rada Miasta konsultuje te uchwały dorosłej Rady Miasta, które są dla nich ważne.
Czego starsi radni mogliby uczyć się od młodszych kolegów?
– To nie jest łatwe pytanie, ale może odrobinę pokory, spokoju – mówi Jarosław Pakuła, przewodniczący Rady Miasta Lublin. – Myślę, iż u nich to wszystko jest na takim dosyć wysokim poziomie. U nas te emocje biorą momentami górę.
W skład Młodzieżowej Rady Miasta Lublin wchodzi 37 osób. Pierwsza sesja odbyła się 17 października 2006 roku.
MaTo / opr. WM
Fot. Krzysztof Radzki

4 godzin temu




![Poseł Grabowski stanął przy torach. Zwrócił się do wiceministra [WIDEO]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/mg-0.jpg)
![„Kurpie, jesteście dumni". Spotkanie Konfederacji w Ostrołęce [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/polit.png)






