Michał Wawrykiewicz kandyduje do Parlamentu Europejskiego. Zbierał podpisy w Poznaniu

1 tydzień temu

Michał Wawrykiewicz jest kandydatem do Parlamentu Europejskiego. 25 kwietnia, w Poznaniu, kandydat z listy Koalicji Obywatelskiej zbierał podpisy poznaniaków i poznanianek.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca. Kandydatem z drugiego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej jest Michał Wawrykiewicz. Prawnik współtworzył Inicjatywę Wolne Sądy. Dzisiaj na ulicy Półwiejskiej adwokat zbierał podpisy poparcia. Michał Wawrykiewicz opowiedział również o swoich planach na działanie, jeżeli uda mu się zdobyć mandat do Parlamentu Europejskiego.

– Mobilizujemy do wzięcia udziału w wyborach do Europarlamentu 9 czerwca. Są one ogromnie ważne, ponieważ jesteśmy w przełomowym momencie jeżeli chodzi integrację Europejską – mówi Michał Wawrykiewicz. – Mamy zagrożenie napływu populizmu oraz skrajnie prawicowych idei, które nie służą Europie i wartościom demokratycznym – uważa.

Kandydat z Wielkopolski

Michał Wawrykiewicz podkreślił wagę udziału w czerwcowych wyborach. Zachęcał do głosowania na formacje demokratyczne i proeuropejskie. Zdaniem adwokata ważne jest, aby Unia Europejska dalej się rozwijała i pogłębiała integrację. Kandydat powiedział także dlaczego startuje z Wielkopolski.

– Wielkopolska to jest mój drugi dom – twierdzi polityk. – Wartości, które przyświecają ludziom mieszkającym w Wielkopolsce są bardzo bliskimi mi wartościami. To konsekwencja, praca, skuteczność, efektywność – wylicza.

Michał Wawrykiewicz zbierał podpisy poparcia dla Koalicji Obywatelskiej / fot. Łukasz Gdak

Więcej zachęt niż przymusu

Wawrykiewicz powiedział jakie działania podejmie jeżeli dostanie się do Europarlamentu. istotny jest dla niego pokój w Europie oraz integracja. Zwrócił także uwagę na kwestię transformacji energetycznej.

– UE potrzebuje zmian i korekt, np. jeżeli chodzi o transformację energetyczną czy politykę rolną – powiedział kandydat KO. – Zbyt progresywna polityka nie jest zawsze dobrze przyjmowana przez mieszkańców UE. Widzimy to też w Polsce. Po to jest Parlament aby dyskutować o tym. Ja najbardziej znam się na kwestiach praworządności. Widzimy zagrożenie dla demokracji w takich krajach jak np. Słowacja ale też Włochy. Trzeba więc mocno pracować nad tym aby temu zapobiegać. W Polsce udało się obronić demokrację dzięki obywatelom, ale także dzięki instytucjom UE. jeżeli chodzi o transformację energetyczną to muszą nastąpić pewne korekty i zachęty. Dobrym przykładem jest polityka prezydenta Stanów Zjednoczonych, tam jest znacznie więcej zachęt niż przymusu. To nie kwestia pragmatyzmu. Musimy dążyć do transformacji energetycznej ale musimy to robić mądrze.

Error happened.
Idź do oryginalnego materiału