Branża drzewna szykuje się do protestu przed urzędem wojewódzkim

2 dni temu
Na najbliższy piątek, 12 lipca 2024 r., zaplanowano ogólnopolski, pokojowy protest leśników wobec dotychczasowych działań obecnego Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Wydarzenie odbędzie się w Dniu Leśnika, a także tuż po rocznicy 100-lecia powstania Lasów Państwowych, które obchodzono 28 czerwca 2024 roku. W Białymstoku, podobnie jak w innych miastach wojewódzkich, protestujący zbiorą się o godzinie 10.00 przed Podlaskim Urzędem Wojewódzkim.

W wydarzeniu będą uczestniczyć m.in. przedstawiciele Protestu Branży Drzewnej, zawiązanego w województwie podlaskim. Organizatorami akcji są związki zawodowe, natomiast postulaty związkowców są zbieżne z tymi, które przedsiębiorcy zgłaszają od kilku miesięcy.


Piątkowy protest ma na celu obronę Lasów Państwowych, przedsiębiorców leśnych i drzewnych, całego sektora leśno - drzewnego oraz polskiej przyrody przed nieracjonalnymi i nieprofesjonalnymi działaniami ministerstwa, w szczególności wiceministra Mikołaja Dorożały. Wprowadzenie w styczniu moratorium na pozyskanie drewna, nie poparte żadnymi analizami i przynoszące katastrofalne skutki dla branży, było początkiem konfliktu. w tej chwili trwa pozorowana komunikacja wiceministra z branżą oraz manipulacja konsultacjami społecznymi w sprawie ograniczeń, które zos
Idź do oryginalnego materiału