Beata Szydło rozmawiała z seniorami o ich problemach

1 rok temu
Zdjęcie: 09.10.2023. Jędrzejów. Spotkanie Beaty Szydło - europoseł, wiceprezes PiS z seniorami w Dziennym Domu Senior Plus / Fot. Wiktor Taszłow - Radio Kielce


Oczekiwania seniorów wobec rządzących i problemy, z którymi się zmagają – to tematy rozmów byłej premier, Beaty Szydło, europoseł i wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, z pensjonariuszami Dziennego Domu Senior+ w Jędrzejowie.

Jak podkreśliła parlamentarzystka, wszelkie programy realizowane przez rząd są wynikiem rozmów i oczekiwań społecznych. – Spotykamy się z Polakami, wsłuchujemy się w ich głos, a później poprzez wszelkiego rodzaju programy wychodzimy naprzeciw temu, czego oczekuje społeczeństwo. Dlatego jesteśmy skuteczni i wywiązujemy się z zobowiązań. Współpracujemy z samorządami, a wynikiem tej współpracy jest poprawa komfortu życia lokalnych społeczności – wyjaśnia.

– Brak pracy, czy dostępu do nowoczesnej infrastruktury drogowej to jedne z wielu problemów, z jakimi zmagali się Polacy. W ciągu ostatnich lat byliśmy świadkami ogromnych zmian w naszym kraju, które były możliwe dzięki zaufaniu, jakim PiS został obdarzony przez wyborców. Zachęcam do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach, a także w referendum, aby ten proces zmian mógł być kontynuowany – dodaje Beata Szydło.

09.10.2023. Jędrzejów. Spotkanie Beaty Szydło – europoseł, wiceprezes PiS z seniorami w Dziennym Domu Senior Plus. Na zdjęciu (od lewej): Anna Krupka – wiceminister sportu i turystyki, Beata Szydło – europoseł, wiceprezes PiS, poseł Bartłomiej Dorywalski / Fot. Wiktor Taszłow – Radio Kielce

Program Prawa i Sprawiedliwości jest pisany głosami społeczeństwa, w tym także seniorów – zaznacza Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.

– Rząd podjął wiele działań mających na celu poprawę komfortu życia osób starszych. To między innymi obniżenie wieku emerytalnego, 13. i 14. emerytura, czy darmowe leki dla osób powyżej 65. roku życia. Dzięki olbrzymim środkom rządowym, które trafiły do lokalnych samorządów możliwe było powstanie i wyremontowanie domów seniora, w których osoby w jesieni życia mogą realizować swoje pasje i przez cały czas czuć się społecznie potrzebnym – dodaje.

Choroby czy samotność niejednokrotnie powodują, iż jesień życia jest dla osób starszych bardzo trudna – przypomina poseł Bartłomiej Dorywalski.

– Swoimi działaniami, rząd wychodzi naprzeciw troskom i problemom, z którymi zmagają się seniorzy. To wsparcie dotyczy między innymi sfery ekonomicznej. Powstało i przez cały czas powstaje wiele domów seniora. Wspólnym mianownikiem wszystkich działań dla osób starszych jest to, aby z godnością mogli przeżyć swoją jesień życia – zaznacza.

Jednym z programów przeznaczonych dla osób starszych jest Senior+. Jego celem jest zapewnienie wsparcia osobom nieaktywnym zawodowo w wieku powyżej 60 lat, poprzez umożliwienie im korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywności. W ramach programu udostępniana jest także infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie wolnego czasu, a także zaktywizowanie i zaangażowanie seniorów w działania na rzecz środowiska lokalnego.

Idź do oryginalnego materiału