Zakończenie roku szkolnego w CKZiU

1 godzina temu
26 czerwca wszyscy uczniowie powiatowych szkół mają powody do zadowolenia. Właśnie kończy się rok szkolny 2025/2026 i rozpoczynają się długo wyczekiwane wakacje.

Zakończenie roku szkolnego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie miało wyjątkowy charakter, ponieważ było okazją do pożegnania dyrektor szkoły Marii Domaradzkiej, która po 20 latach pełnienia swojej misji zawodowej, przechodzi na emeryturę. W trakcie uroczystości zakopano kapsułę czasu, zawierającą wspomnienia i przesłanie dla przyszłych pokoleń, odsłonięto ławkę dyrektorów, a także posadzono dąb jubileuszowy na pamiątkę 80-lecia szkoły.

Uroczystą galę rozpoczęła dyrektor Maria Domaradzka, która powitała gości, a w przemówieniu nawiązała do bogatej historii placówki.

W tej ważnej dla szkoły uroczystości uczestniczyli - Wicestarosta Maria Bożena Polakowska i przewodniczący Rady Powiatu w Oławie Józef Hołyński, którzy zabrali głos i złożyli gratulacje dyrektor Marii Domaradzkiej.

Wicestarosta wręczyła na ręce dyrektor list gratulacyjny od Starosty Oławskiego Marka Szponara i przewodniczącego Rady Powiatu Józefa Hołyńskiego.

Starosta Oławski i przewodniczący Rady Powiatu, w imieniu Rady Powiatu i Zarządu Powiatu, w związku z zakończeniem pracy na stanowisku dyrektora CKZiU w Oławie przejściem na zasłużoną emeryturę, skierowali podziękowania dla Marii Domaradzkiej.

- Z tej okazji mamy dziś przyjemność złożyć Pani najserdeczniejsze podziękowania za rzetelną pracę, zdyscyplinowanie i fachowe wypełnianie obowiązków służbowych - podkreślili w liście włodarze powiatu. - Wszystkie te aspekty są wynikiem zgromadzonej wiedzy i nabytego doświadczenia. Pani profesjonalne i sumienne podejście do zadań, wykonywanych przez 20 lat na stanowisku dyrektora, stanowiło istotne wsparcie, bo umożliwiło administracji powiatowej skuteczniejszą realizację zadań oświatowych. Dziękujemy Pani za napisanie kolejnych wartościowych kart w historii Szkoły, mądre przywództwo i wszystkie lata solidnej aktywności zawodowej i profesjonalnej współpracy. Za poświęcenie, lojalność i zaangażowanie w realizację zadań służących rozwojowi placówki.

Podziękowania na ręce dyrektor Marii Domaradzkiej składali także dyrektorzy innych placówek oświatowych, samorządowcy i przedstawiciele służb mundurowych.

To był niezwykle istotny dzień dla całej społeczności szkolnej i miało wyjątkowy charakter jeszcze z kilku innych powodów. Oprócz podsumowania mijającego roku szkolnego, uczestnicy wzięli udział w uroczystości zakopania szczelnie zamkniętej Kapsuły Czasu, zawierającej wspomnienia i przesłania dla przyszłych pokoleń. Wśród umieszczonych w kapsule przedmiotów związanych ze szkołą, Oławą i powiatem, znalazł się list Starosty Oławskiego Marka Szponara, skierowany do przyszłych pokoleń Oławian:

- Powiat oławski jest miejscem o silnej tożsamości lokalnej i duchu wspólnoty. W otwartej przez Państwa po latach kapsule czasu chcielibyśmy przekazać Wam tę wartość i zachęcić Was - Drodzy Oławianie przyszłych pokoleń, abyście pielęgnowali więzi społeczne, pracowali wspólnie na rzecz dobra wspólnoty i wzmacniali jedność wśród mieszkańców - podkreślił w liście Starosta. - Społeczność jest fundamentem naszego powiatu i siłą napędową jego sukcesu. Każde pokolenie ma swoje wyzwania i okazje do twórczego działania. Wierzymy, iż i Wy będziecie stawiać czoła wyzwaniom swojej epoki, podejmować nowe inicjatywy i rozwijać ziemię oławską w zgodzie z duchem czasu. Zachęcamy Was do bycia otwartymi na nowe technologie, innowacje i możliwości rozwoju, które niewątpliwie pojawią się w kolejnej epoce.

Podczas wydarzenia odsłonięta została Ławka Dyrektorów, upamiętniająca osoby, które przez lata współtworzyły historię szkoły i przyczyniały się do jej rozwoju.

W ramach obchodów Jubileuszu posadzony został Dąb Jubileuszowy, który jako żywa pamiątka 80-lecia szkoły będzie symbolem trwałości, siły oraz ciągłości pokoleń, tworzących społeczność szkoły.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia na Facebooku starostwa - kliknij!

Idź do oryginalnego materiału