Senator Tomasz Grodzki spotka się z mieszkańcami Rzeszowa

1 godzina temu

Spotkanie będzie okazją do rozmowy nie tylko o książkach, ale także o współczesnych zagrożeniach, doświadczeniach ostatnich lat i świecie, który zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Lekarz, polityk i autor powieści sensacyjnych

Tomasz Grodzki jest znany przede wszystkim jako lekarz, chirurg, profesor nauk medycznych oraz były marszałek Senatu RP. W ostatnim czasie senator dał się jednak poznać również jako autor dwóch powieści szpiegowsko-sensacyjnych.

Rzeszowskie spotkanie autorskie ma być okazją do rozmowy o tym, dlaczego osoba z tak dużym doświadczeniem medycznym, naukowym i publicznym sięgnęła po formę literatury sensacyjnej. Uczestnicy będą mogli zapytać autora o kulisy pisania, inspiracje oraz tematy, które pojawiają się w jego książkach.

Dodatkowym akcentem dla lokalnej publiczności jest fakt, iż część wydarzeń opisanych w powieściach Tomasza Grodzkiego rozgrywa się również w Rzeszowie.

Powrót do rozmowy sprzed lat

Organizatorzy podkreślają, iż wydarzenie ma także wymiar symboliczny. Tomasz Grodzki gościł już w Rzeszowie sześć i pół roku temu, w styczniu 2020 roku, podczas spotkania w ramach jednego z Klubów Obywatelskich. Wtedy rozmowa dotyczyła m.in. polityki, medycyny, służby publicznej i spraw społecznych.

Do tamtego wydarzenia nawiązuje poseł Zdzisław Gawlik, który zaprasza mieszkańców Podkarpacia na spotkanie.

– Sześć i pół roku temu spotkaliśmy się z Tomaszem Grodzkim w ramach Klubów Obywatelskich, by rozmawiać o Polsce, demokracji i wyzwaniach, które stały przed naszym krajem. Dziś wracamy do tej rozmowy bogatsi o nowe doświadczenia – doświadczenie pandemii, wojny za naszą wschodnią granicą i gwałtownych zmian zachodzących na świecie – mówi poseł.

Jak dodaje, spotkanie będzie również okazją do poznania Tomasza Grodzkiego od strony literackiej.

– Wracamy również do człowieka, który obok działalności lekarskiej, naukowej i publicznej odnalazł nowy sposób opowiadania o współczesności – poprzez literaturę. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Podkarpacia do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu – podkreśla były lider PO, a później KO na Podkarpaciu.

Spotkanie otwarte dla mieszkańców

Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 30 czerwca, o godz. 18:00 w Hotelu Hilton w Rzeszowie. Wstęp jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

Uczestnicy będą mogli zadać pytania autorowi, porozmawiać o jego książkach i zdobyć autograf. Organizatorzy zapraszają miłośników literatury, osoby zainteresowane sprawami publicznymi oraz wszystkich, którzy chcą wziąć udział w rozmowie o współczesności widzianej z perspektywy lekarza, polityka i pisarza.

Spotkanie odbędzie się dzięki życzliwości Marty i Mariusza Półtoraków.

Szczegóły wydarzenia:

Data: 30 czerwca 2026 r.
Godzina: 18.00
Miejsce: Hotel Hilton, al. Majora Wacława Kopisto 1, Rzeszów
Link do wydarzenia: https://fb.me/e/4LfW3DsFB

Idź do oryginalnego materiału