Wotum zaufania dla wójta Gminy Nowy Targ – Wiesława Parzygnata

podhaleregion.pl 1 godzina temu

Podczas środowej sesji Rady Gminy Nowy Targ radni podjęli szereg ważnych uchwał dotyczących funkcjonowania samorządu oraz podsumowania działalności gminy w 2025 roku.

Jedną z najistotniejszych decyzji było udzielenie wójtowi Gminy Nowy Targ wotum zaufania. Rada zatwierdziła również sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z wykonania budżetu za 2025 rok, podsumowujące realizację zaplanowanych inwestycji i wydatków.

Kolejnym ważnym punktem obrad było podjęcie uchwały o udzieleniu absolutorium wójtowi z tytułu wykonania budżetu za ubiegły rok. Oznacza to pozytywną ocenę sposobu realizacji budżetu przez organ wykonawczy gminy.

Jak podkreślono po zakończeniu sesji, udzielone wotum zaufania i absolutorium stanowią wyraz uznania dla dotychczasowej pracy władz samorządowych, prowadzonych działań oraz odpowiedzialnego zarządzania finansami Gminy Nowy Targ. Władze gminy podziękowały radnym za udział w obradach i podjęcie decyzji istotnych dla dalszego rozwoju samorządu.

Idź do oryginalnego materiału