Samorządy dofinansowują modernizację oddziału wewnętrznego ZOZ

1 godzina temu
24 czerwca w Starostwie Powiatowym w Oławie Starosta Oławski Marek Szponar spotkał się z wójtem gm. Oława Arturem Piotrowskim

Podczas spotkania podpisano umowę dotyczącą udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej na realizację zadania polegającego na współfinansowaniu wydatków inwestycyjnych związanych z drugim etapem modernizacji oddziału wewnętrznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Oławie.

Na realizację przedsięwzięcia w tym roku Powiat Oławski przekaże dotację celową w wysokości 200 000 zł, a Gmina Oława - 250 000 zł.

Przypomnijmy, iż pierwszy etap remontu - obejmujący wschodnie skrzydło oddziału wewnętrznego szpitala powiatowego - zakończył się w październiku 2025 roku. Realizacja tego zadania była możliwa dzięki wsparciu samorządów z terenu powiatu oławskiego, które przeznaczyły na ten cel ponad 2 mln zł.

Idź do oryginalnego materiału