Prokuratura skontroluje wszystkie doniesienia związane ze Szpitalem Południowym od 2023 roku

2 godzin temu

Śledczy skontrolują wszystkie doniesienia związane ze Szpitalem Południowym, które wpływały do prokuratury od 2023 roku – poinformował minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Waldemar Żurek. Było ich 32, w tym 12 dotyczących zgonów pacjentów.

– W przypadku trzech była odmowa wszczęcia postępowania, cztery zostały umorzone, a pięć spraw jest w toku. Badane są też zgłoszenia dotyczące SOR-u – poinformował szef ministerstwa sprawiedliwości.

Kluczowe mogą okazać się zeznania byłego ordynatora chirurgii szpitala południowego doktora Emila Jędrzejewskiego. Rok temu dostarczył on przełożonym pismo, opisujące nieprawidłowości w szpitalu, pod którym podpisał się cały zespół. Wczoraj w wywiadzie internetowym medyk opisywał konkretne sytuacje, które mogły świadczyć o patologii obecnej w Szpitalu Południowym w Warszawie:

Po publikacji wywiadu z byłym ordynatorem chirurgii Szpitala Południowego, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski złożył wniosek do Prokuratora Generalnego o pilne zbadanie tych doniesień. Bezpośredni nadzór nad prowadzonym postępowaniem sprawuje minister sprawiedliwości.

Idź do oryginalnego materiału