Po raz pierwszy na Cyprze zostanie utworzony urząd Rzecznika Praw Pacjenta
Jak ogłosił Charalambos Papadopoulos, prezes Federacji Stowarzyszeń Pacjentów Cypru (CyFPA/OSAK), po spotkaniu w Pałacu Prezydenckim, Cypr wyznaczy swojego pierwszego Rzecznika Praw Pacjenta na początku przyszłego roku.
Kierownictwo OSAK spotkało się dziś z prezydentem Nikosem Christodoulidesem, aby omówić bieżące kwestie związane z opieką zdrowotną.
Oczekuje się, iż projekt ustawy o Rzeczniku Praw Pacjenta zostanie poddany dyskusji artykuł po artykule w parlamencie 21 listopada, a „o ile nie wystąpią żadne nieprzewidziane okoliczności, pierwszy Rzecznik Praw Pacjenta zostanie wyznaczony na początku przyszłego roku” – powiedział Papadopoulos.
Czym będzie zajmował się nowy rzecznik?
Ten w Polsce dąży do tego, by być nowoczesnym, efektywnym i sprawnie zarządzanym urzędem, którego rozwój wynika ze zrozumienia potrzeb klienta i otwartości na te potrzeby. Biuro jest gotowe na obywatelską partycypację, uwzględnia specyfikę systemu ochrony zdrowia oraz dba o rozwój kompetencji pracowników.
Misją polskiego Rzecznika Praw Pacjenta jest podejmowanie skutecznych działań na rzecz ochrony praw pacjentów, które zapewniają trwały wzrost stopnia przestrzegania praw pacjentów w Polsce. To także podnoszenie poziomu wiedzy o prawach pacjenta, stały rozwój zapewniający osiąganie satysfakcji klienta, który umożliwia ciągłe doskonalenie i korzystanie z potencjału pracowników.