Marszałek Dolnego Śląska zawnioskował o jej nieodpłatne przekazanie na realizację celu publicznego: budowę nowej siedziby Pogotowia Ratunkowego w Legnicy. Prezydent Maciej Kupaj jest za, ale taka decyzja wymaga zgody Rady Miejskiej Legnicy.
"Nieodpłatne przekazanie wskazanej działki stworzy realną możliwość budowy nowoczesnej, funkcjonalnej i odpowiadającej współczesnym wymaganiom siedziby Pogotowia Ratunkowego w Legnicy, skupiającej całość działalności jednostki w jednym miejscu. Inwestycja ta mocno przyczyni się do zwiększenia efektywności udzielania pomocy mieszkańcom regionu. Województwo Dolnośląskie nie dysponuje w tej chwili nieruchomościmi gruntowymi umożliwiającymi realizację pr

2 godzin temu













