Nowa dyrektor Muzeum Miejskiego w Żywcu

2 godzin temu

Od 1 lipca Dorota Firlej zostanie nową dyrektor Muzeum Miejskiego w Żywcu. To oznacza również i zmiany w składzie Rady Miejskiej w Żywcu.

Jeszcze w drugiej połowie kwietnia tego roku burmistrz Żywca Antoni Szlagor ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora muzeum, co miało związek z zapowiedzią odejścia dotychczasowej wieloletniej dyrektor Anny Tulei. Do konkursu zgłosiła się tylko Dorota Firlej.

– Spełniła wszystkie wymagania niezbędne, jak i wysokim stopniu spełnia wymagania dodatkowe, jakie określone zostały w ogłoszeniu o konkursie. Równocześnie przedstawia kompleksową, spójną, realistyczną koncepcję funkcjonowania i rozwoju Muzeum Miejskiego w Żywcu, a w wyniku przeprowadzonej z nią rozmowy kwalifikacyjnej uzyskała maksymalną ilość punktów. To daje rękojmię prawidłowego i efektywnego wykonywanie zadań na stanowisku dyrektora, a tym samym umożliwia powołanie kandydatki na to stanowisko, co nastąpi począwszy od 1 lipca 2026 roku – stwierdził burmistrz Antoni Szlagor w informacji o rozstrzygnięciu konkursu.

Dorota Firlej to znana i ceniona kustosz w żywieckim muzeum, która mocno udziela się społecznie jeżeli chodzi o promocję historii miasta. Jest również prezesem Stowarzyszenia Asysta Żywiecka i Towarzystwa Naukowego Żywieckie. To także radna miejska w Żywcu obecnej kadencji samorządowej. Jednak z uwagi na fakt, iż zostanie ona dyrektorem jednostki miejskiej, to będzie musiała zrezygnować z mandatu radnej. Jej miejsce w Radzie Miejskiej zajmie Dorota Ormaniec. To osoba z tej samej listy wyborczej (KWW Burmistrza Antoniego Szlagora), która miała najwięcej głosów w wyborach w kwietniu 2024 roku, ale wówczas nie uzyskała mandatu.

Idź do oryginalnego materiału