Inga Mirga, asystentka edukacji w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, otrzymała Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wyróżnienie przyznano jej za wieloletnią działalność na rzecz integracji społeczności romskiej i nieromskiej.Z kolei Brygida Kolenda-Łabuś, była zastępczyni prezydenta Kędzierzyna-Koźla, była posłanka na Sejm RP, a w tej chwili radna Sejmiku Województwa Opolskiego, została odznaczona Odznaką Honorową "Za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego". To wyróżnienie przyznawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji osobom, które swoją wieloletnią pracą działają na rzecz mieszkańców gmin i powiató
w.Odznaczenia w imieniu najwyższych władz państwowych wręczyła Wojewoda Opolska Monika Jurek.