Odwołali szefa osiedla Powiatowa w Zamościu. Znamy powody

1 godzina temu
W zebraniu mieszkańców os. Powiatowa, które 9 czerwca odbyło się w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Kalinowej, wzięło udział 59 mieszkańców. Jego inicjatorem była grupa mieszkańców osiedla, a jako powód odwołania dotychczasowego przewodniczącego Tomasza Maksymiuka we wniosku wskazano, iż nie wywiązuje się on ze swoich obowiązków, a także iż nie pełni dyżurów ustalonych w grafiku, nie informuje mieszkańców bloków o zebraniach, a zawiadomienia o zebraniu osiedlowym pojawiają się zwykle w ostatniej chwili, nie angażuje się w sprawy lokalnej społeczności, nie prowadzi strony internetowej, nie informuje mieszkańców o istotnych inicjatywach, przez co uniemożliwia w znacznej części mieszkańcom brania udziału w procesach decyzyjnych dla osiedla, a także iż zlekceważył spotkanie w zamojskim magistracie dotyczące remontu i poprawy organizacji ruchu na osiedlu.PRZECZYTAJ TEŻ: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców"Przewodniczącego, który stał na czele zarządu osiedla przez 10 lat, odwołano 29 głosami, przeciw było 24 mieszkańców, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.Wszystko wskazuje na to, iż na czerwcowej sesji Rada Miasta Zamość podejmie uchwałę o wyborach uzupełniających na funkcję Przewodniczącego Zarządu Osiedla Powiatowa.
Idź do oryginalnego materiału