Nowy pumptrack powstanie w Kazimierzowie

2 dni temu

Centrum rekreacyjno-sportowe w Kaźmierzowie zostanie rozbudowane. W miejscu rekreacji dla mieszkańców Gminy Polkowice powstanie pumptrack. Projekt jest już gotowy. Gmina ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy, któremu powierzona zostanie budowa. Na oferty od firm samorząd czeka do 1 lipca.


Zakres planowanej inwestycji obejmuje miedzy innymi budowę toru rowerowego, wykonanie ścieżek z kruszywa mineralnego, wymianę ogrodzenia oraz budowę i montaż oświetlenia zewnętrznego. Zaplanowano też nasadzenia zieleni.

– Konsekwentnie rozwijamy infrastrukturę rekreacyjną w całej gminie. Chcemy, aby nie tylko mieszkańcy miasta, ale także sołectw, mieli dostęp do nowoczesnych i bezpiecznych miejsc sprzyjających aktywnemu spędzaniu wolnego czasu. Centrum rekreacyjno-sportowe w Kaźmierzowie, uzupełnione o pumptrack, jest kolejną inwestycją, która podnosi komfort życia mieszkańców i stwarza nowe możliwości integracji lokalnej społeczności – mówi burmistrz Polkowic Wiesław Wabik.

Oferty w postępowaniu można składać do 1 lipca 2026 roku. Po wyłonieniu wykonawcy i przekazaniu placu budowy realizacja zadania ma potrwać około 12 tygodni.

Idź do oryginalnego materiału