Raport o stanie województwa. Zarząd z wotum zaufania

2 godzin temu

Na dzisiejszej, ostatniej sesji sejmiku województwa lubuskiego przed wakacjami odbyła się debata o raporcie o stanie regionu. Finalnie radni postanowili udzielić zarządowi wotum zaufania.

Za głosowało 19 radnych rządzącej koalicji KO-PSL-Polska 2050, a przeciwko dziewięcioro działaczy Prawa i Sprawiedliwości – jedynego opozycyjnego klubu w sejmiku.

– Z raportu płyną dla nas optymistyczne wnioski – przekonuje marszałek Sebastian Ciemnoczołowski:

Zupełnie inne wnioski wyciągają działacze PiS. Stanowisko klubu przedstawiła Małgorzata Gośniowska-Kola:

Za wotum zaufania bez wahania zagłosowali działacze klubu PSL-Polska 2050. Mówi Marek Halasz, lider ludowców:

Głos w imieniu klubu Koalicji Obywatelskiej zabrała Alicja Makarska:

Z raportem o stanie województwa za 2025 rok można zapoznać się w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu marszałkowskiego. Jest dostępny w internecie.

Podczas sesji radni zagłosowali także za udzieleniem zarządowi absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu.

Idź do oryginalnego materiału