Minister z Gniezna zostaje w rządzie. Hennig-Kloska utrzyma stanowisko po rekonstrukcji

2 dni temu

To już niemal pewne – Paulina Hennig-Kloska pozostanie ministrem klimatu i środowiska po środowej rekonstrukcji rządu. Informację tę podała Wirtualna Polska, która jako pierwsza dotarła do nieoficjalnej listy nowych-starych członków Rady Ministrów. To dobra wiadomość dla mieszkańców Gniezna i regionu, którzy od wielu miesięcy obserwują działania swojej parlamentarzystki w rządzie Donalda Tuska.

Rekonstrukcja rządu, która formalnie zostanie ogłoszona w środę 23 lipca o godzinie 10:00 przez premiera, przynosi sporo zmian. Zmieni się m.in. minister sprawiedliwości, minister zdrowia i minister sportu. Na stanowiskach zostaną natomiast niektórzy dotychczasowi członkowie gabinetu – wśród nich właśnie Paulina Hennig-Kloska.

Jak podaje Wirtualna Polska, kierowany przez nią resort klimatu i środowiska nie zmieni szefa. To wyraźny sygnał, iż działalność Hennig-Kloski na tym stanowisku oceniana jest pozytywnie zarówno przez premiera, jak i przez koalicję rządzącą.

Szansa dla Gniezna i regionu

Dla Gniezna i całej Wielkopolski Wschodniej ta informacja ma szczególne znaczenie. Minister Hennig-Kloska od początku swojej kadencji lobbuje za przyspieszeniem inwestycji związanych z retencją wód, ochroną środowiska i walką ze stepowieniem. To właśnie za jej sprawą podpisano w marcu porozumienie dotyczące strategicznych inwestycji hydrotechnicznych dla regionu.

Pozostanie na stanowisku umożliwi kontynuację rozpoczętych działań i zwiększa szansę na dalsze wsparcie rządowe dla inwestycji w Gnieźnie i powiecie. W opinii lokalnych samorządowców to również gwarancja, iż głos regionu przez cały czas będzie słyszalny na szczeblu centralnym.

Informacja nie była tajemnicą

Choć skład nowego rządu miał być ogłoszony dopiero w środę, Wirtualna Polska już we wtorek ujawniła pełną listę nazwisk, która krążyła wśród polityków koalicji. Z nieoficjalnych ustaleń portalu wynika, iż Hennig-Kloska nie tylko pozostaje w rządzie, ale jej rola w nadchodzących miesiącach może jeszcze wzrosnąć – zwłaszcza w kontekście transformacji energetycznej i zarządzania środkami z KPO.

Idź do oryginalnego materiału