Marcin Stępniewski z PiS odchodzi ze spółki podległej marszałek. W tle konflikt?

1 godzina temu
Zdjęcie: Marcin Stępniewski z PiS odchodzi ze spółki podległej marszałek. W tle konflikt?


Marcin Stępniewski, kielecki radny i przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości w stolicy województwa zrezygnował z funkcji wiceprezesa zarządu Świętokrzyskiego Funduszu Rozwoju.

Oficjalnie to wynik znaczącej zmiany warunków pracy, konkretnie wysokości wynagrodzenia, które zostało obniżone o 40 procent. Nieoficjalnie mówi się, iż obniżenie zarobków to forma ostrzeżenia. Marcin Stępniewski zyskuje coraz większą rozpoznawalność, a to podobno nie podoba się Renacie Janik, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Sam Marcin Stępniewski przyznaje, iż zrezygnował z kolejnej kadencji jako wiceprezes Świętokrzyskiego Funduszu Rozwoju, ponieważ zaskoczyły go przedstawione warunki pracy.

– I to bez żadnego uzasadnienia. Dowiedziałem się o tym podczas walnego zgromadzenia. To tym bardziej zaskakujące ze strony właściciela w kontekście udzielenia mi absolutorium i zatwierdzenia celów zarządczych dla spółki. To jeszcze bardziej zaskakujące, biorąc pod uwagę dobrą kondycję finansową spółki. Po dwóch latach pełnienia funkcji członka zarządu doprowadziliśmy z prezesem i całym zespołem do historycznie wysokich przychodów – mówi.

Marcin Stępniewski nie ma sobie także nic do zarzucenia względem swojego zaangażowania w pracę. – Przy spółkach liczy się efekt, a ten został zaprezentowany w liczbach – twierdzi.

Świętokrzyski Fundusz Rozwoju to regionalna instytucja finansowa wspierająca lokalny biznes i spółka samorządowa, której właścicielem jest województwo świętokrzyskie. O powody zmiany warunków pracy wiceprezesa funduszu zapytaliśmy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. Przemysław Chruściel, rzecznik urzędu w odpowiedzi takich powodów nie wskazał, podobnie jak nie odpowiedział na pytania dotyczące szczegółów zmiany warunków pracy Marcina Stępniewskiego oraz napięć między politykami.

Marcin Stępniewski funkcję wiceprezesa pełnił od 5 czerwca 2024 roku. Prezesem spółki w dalszym ciągu jest Mariusz Jędrzejewski, który został wybrany na 3-letnią kadencję.

Idź do oryginalnego materiału