Lew Opolskiej Turystyki 2024. Kto z nagrodą, kto z wyróżnieniem?

4 miesięcy temu

Nagrodę „Lew Opolskiej Turystyki 2024” za działalność społeczną odebrała Wilhelma Barańska. Od ponad 35 lat działa w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym Ziemi Brzeskiej. W latach 1993-1997 była Prezesem ds. Młodzieży Zarządu Oddziału, a całością kieruje nim od 1997 r. Jest m.in. przewodniczką turystyki górskiej oraz instruktorką krajoznawstwa regionu.

W tej kategorii władze województwa opolskiego przyznały dwa wyróżnienia. Pierwsze trafiło do Józefa Hupki, społecznika, który od 1984 roku jest aktywnym członekiem PTTK Oddział Sudetów Wschodnich. Drugie wyróżnienie otrzymał Przemysław Supernak, autor bloga podróżniczo-turystycznego SuperGlob promującego atrakcje turystyczne Opolszczyzny.

Nagrodę „Lew Opolskiej Turystyki 2024” odebrała Małgorzata Halek, która od 2015 roku szefuje Agencji Sportu i Promocji w Prudniku. To koordynatorka licznych projektów związanych z opracowaniem i wydrukiem informatorów, map, materiałów turystycznych promujących walory pogranicza polsko- czeskiego. Wspólnie z zespołem Agencji tworzyła Prudnicki Szlak Miejski oraz aplikację mobilną, której celem jest ułatwienie zwiedzania i poznawanie atrakcji Prudnika.

Lew Opolskiej Turystyki 2024 – siedem nagród specjalnych

W tym roku władze województwa przyznały też siedem nagród specjalnych. Tytuły „Super Lew Opolskiej Turystyki 2024” odebrali:

  • Lesław Sobieraj – wieloletni dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Opolu. Podniósł tę instytucję po stratach związanych z powodzią w 1997 r. i kontynuuje inwestycje podnoszą atrakcyjność ogrodu. M.in. z tego powodu to jednak z najbardziej obleganych atrakcji stolicy regionu.
  • Jarosław Gałęza – wieloletni dyrektor Muzeum Wsi Opolskiej, członek wielu ogólnopolskich i europejskich stowarzyszeń muzealniczych. To aktywny etnograf i popularyzator opolskiej kultury i tradycji.
  • Jarosław Wasik – dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu, artysta, piosenkarz, kulturoznawca, edukator i popularyzator rodzimej kultury. Aktywnie działa na rzecz poszerzania zbiorów placówki.
  • Dariusz Byczkowski – dyrektor Muzeum Zamek Piastów Śląskich w Brzegu. Muzeum doceniają odwiedzający, o czym świadczy m.in. Złota Pinezka – nagrody Google Maps Najlepszej Atrakcji Turystycznej według opinii użytkowników (2023 r.).
  • Jarosław Kielar – burmistrz Kluczborka, inicjator rozwoju turystyki w Kluczborku. W ramach gminy działają obiekty i plaże nad zbiornikiem retencyjnym zbudowanym na rzece Stobrawie.
  • Edward Szupryczyński – wieloletni były burmistrz Głuchołaz, miasta Orderu Uśmiechu oraz opolskiej stolicy gór. Zaangażowany w realizację wielu projektów związanych z turystyką, m.in. szlaków turystycznych.
  • Beata Wiench – od 2013 roku Prezes Zarządu BEVER Sp. z o.o., zarządzającej obiektem BAJKA HOTEL & RESORT.

***

Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania.

Idź do oryginalnego materiału