Tego lata - tak jak w poprzednie wakacje - kąpielisko Kormoran będzie nieczynne. - Zbiornik wymaga czyszczenia po powodzi z 2024 roku, aby można było z niego bezpiecznie korzystać - mówi prezydent Legnicy Maciej Kupaj. - To będzie kosztować kilka milionów złotych, których nie mamy. Wciąż szukamy dofinansowania. Podczas powodzi we wrześniu 2024 roku tzw. cofka na Czarnej Wodzie naniosła na teren kąpieliska rozmaite zanieczyszczenia, w tym chemiczne i biologiczne. Skażona woda przez ponad miesiąc stała potem w zbiorniku. Według prezydenta Macieja Kupaja, bez dokładnego usunięcia popowodziowego namułu, nie można odpowiedzialnie udostępnić Kormorana ludziom.
Legnica zgłosiła się do rządu o pomoc ze środków na usuwanie skutków powodzi. Protokół strat został zaakceptowany. Komisja przy wojewodzie dolnośląskim już w 2025 roku pozytywnie zaopiniowała wniosek miasta, ale decyzja o przyznaniu dofinansowania jak dotąd nie zapadła.
Tylko jedno kąpielisko
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legnicy informuje, iż na terenie miasta Legnica i powiatu legnickiego w okresie letnim 2026 r. funkcjonować będzie tylko jedno kąpielisko: "Kraina Dobrej Energii" w Jezierzanach. Szczegółowe informacje na temat kąpieliska, w ty