Jubileusz 25-lecia obchodziło Oratorium im. Poznańskiej Piątki w Lądzie.
Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. NMP i św. Mikołaja Biskupa. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali GOK Lądek. Podczas spotkania o znaczeniu i roli oratorium mówili: ks. Jarosław Pizoń SDB, przełożony Inspektorii Pilskiej Towarzystwa Salezjańskiego, ks. Mariusz Chamarczuk SDB, dyrektor lądzkiej wspólnoty salezjańskiej, wójt gminy Lądek Artur Miętkiewicz oraz starosta Marek Dabrowski, który uczestniczył w jubileuszu wspólnie z Jerzym Orchowskim, członkiem zarządu Powiat Słupecki.
W swoim wystąpieniu starosta podkreślał wartość pracy formacyjnej prowadzonej przez oratorium, dziękując animatorom i wolontariuszom za ich zaangażowanie oraz konsekwentne pielęgnowanie wartości ważnych dla młodego pokolenia. W trakcie jubileuszu wielokrotnie podkreślano również zasługi ks. Damiana Okroja SDB, dyrektora oratorium, wskazując na jego wkład w rozwój placówki i tworzenie przestrzeni, która służy dzieciom i młodzieży.

1 godzina temu









