W niedzielne popołudnie, 21 czerwca, w Dworze w Łukowie Śląskim odbył się Koncert Kameralny w wykonaniu Anny Wałek (altówka) oraz Pawła Jabłczyńskiego (kontrabas). Gości tradycyjnie powitał Starosta Powiatu Rybnickiego Damian Mrowiec, podkreślając znaczenie wydarzeń kulturalnych organizowanych we wnętrzach Dworu. Następnie wraz z publicznością wysłuchał całego koncertu, doceniając kunszt i zaangażowanie wykonawców.
Publiczność wysłuchała m.in. programu obejmującego utwory W. Lutosławskiego „Bukoliki”, A. Porębskiego „Z Bożenki”, Sonatę J. M. Spergera oraz „Arnitę” R. Glverre. Wykonania artystów spotkały się z ciepłym przyjęciem słuchaczy i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Koncert dostarczył publiczności wielu muzycznych wzruszeń, a wyjątkowa atmosfera zabytkowego Dworu podkreśliła kameralny charakter wydarzenia.

2 dni temu











