

Budowa nowego urzędu w Jemielnicy coraz bliżej. Obecny obiekt odbiega od współczesnych standardów zarówno pracy jak i obsługi petentów. Ubiegłoroczna kontrola NIK-u wykazała też, iż nie spełnia on też norm dostępności. Samorząd podjął decyzję, iż trzeba wybudować nowy obiekt, który będzie służył mieszkańcom.
– w tej chwili realizowane są prace dokumentacyjne. W tej chwili przygotowujemy koncepcje. Kolejnym krokiem będzie, już na podstawie obranej wspólnie koncepcji – zaakceptowanej przez Radę Gminy i zaprezentowanej mieszkańcom – przygotowanie projektu. o ile udało by się to zrobić jeszcze w tym roku, to będziemy intensywnie szukać środków by tę inwestycję uruchomić – mówi Marcin Wycisło, wójt Jemielnicy.
Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie, to nowy urząd mógłby powstać jeszcze do końca tej kadencji.
Marcin Wycisło:
Autor: Magda Giczewska

2 dni temu











