Jemielnica chce nowoczesnego urzędu. realizowane są przygotowania

2 dni temu

Budowa nowego urzędu w Jemielnicy coraz bliżej. Obecny obiekt odbiega od współczesnych standardów zarówno pracy jak i obsługi petentów. Ubiegłoroczna kontrola NIK-u wykazała też, iż nie spełnia on też norm dostępności. Samorząd podjął decyzję, iż trzeba wybudować nowy obiekt, który będzie służył mieszkańcom.

– w tej chwili realizowane są prace dokumentacyjne. W tej chwili przygotowujemy koncepcje. Kolejnym krokiem będzie, już na podstawie obranej wspólnie koncepcji – zaakceptowanej przez Radę Gminy i zaprezentowanej mieszkańcom – przygotowanie projektu. o ile udało by się to zrobić jeszcze w tym roku, to będziemy intensywnie szukać środków by tę inwestycję uruchomić – mówi Marcin Wycisło, wójt Jemielnicy.

Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie, to nowy urząd mógłby powstać jeszcze do końca tej kadencji.

Marcin Wycisło:

Autor: Magda Giczewska

Idź do oryginalnego materiału