GMINA ZAGÓRZ. Radni podjęli kluczową decyzję. Ernest Nowak z absolutorium!

1 dzień temu

GMINA ZAGÓRZ. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Zagórzu radni jednogłośnie udzielili Burmistrzowi miasta i gminy Zagórz Ernestowi Nowakowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za 2025 rok.

Absolutorium jest jednym z najważniejszych głosowań podejmowanych przez radę miejską w ciągu roku. Stanowi ocenę sposobu realizacji budżetu przez organ wykonawczy samorządu oraz potwierdzenie prawidłowego gospodarowania środkami publicznymi.

[caption id="attachment_806959" align="alignnone" width="1383"] fot. screen z nagrania wideo / Urząd Miasta i Gminy Zagórz[/caption]

Po przedstawieniu niezbędnych dokumentów, opinii oraz przeprowadzeniu dyskusji, radni jednogłośnie poparli uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium burmistrzowi. Wynik głosowania potwierdził pozytywną ocenę wykonania budżetu Gminy Zagórz za miniony rok.

Dzisiejsza sesja obejmowała również inne punkty związane z funkcjonowaniem samorządu oraz bieżącymi sprawami gminy.

[caption id="attachment_806960" align="alignnone" width="1363"] fot. Oficjalny profil Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz[/caption]

ZOBACZ ZAPIS WIDEO Z SESJI RADY MIEJSKIEJ W ZAGÓRZU

Idź do oryginalnego materiału