George Clooney wzywa Bidena do wycofania się z kampanii wyborczej

1 dzień temu
Zdjęcie: fot. Alberto E. Rodriguez/Getty Images


Amerykański aktor George Clooney, istotny darczyńca Partii Demokratycznej, w opublikowanym w środę w dzienniku "New York Times" artykule wezwał prezydenta Joe Bidena do wycofania się z kampanii wyborczej. Jego stanowisko poparli Michael Douglas i znany reżyser Rob Reiner.


"Nie wygramy w listopadzie z tym prezydentem" - napisał Clooney w tekście, w którym wyznał też, iż "kocha Bidena" i uważa go za przyjaciela, ale zdaje sobie sprawę z tego, iż prezydent nie jest w stanie "wygrać jednej bitwy - z czasem".

"Potrzebujemy kogoś młodszego"

Rob Reiner, który wyreżyserował między innymi komedię "Kiedy Harry poznał Sally", napisał w serwisie X, iż Clooney powiedział głośno to, co myślą wszyscy. "Lubimy i szanujemy Bidena, ale potrzebujemy kogoś młodszego" - dodał.

Clooneya poparł też inny znany gwiazdor, Michael Douglas, który powiedział w programie telewizyjnym, iż jego uwagi są słuszne, a on sam jest "bardzo, bardzo zaniepokojony" stanem prezydenta.

W czwartek Abigail Disney, wnuczka Walta Disneya, powiedziała w telewizji CNBC, iż wstrzyma przekazywanie darowizn na rzecz Partii Demokratycznej do czasu wycofania się Bidena z kampanii wyborczej.

Również współzałożyciel Netflixa i zarazem istotny sponsor Demokratów Reed Hastings zaapelował do Bidena, by zrezygnował z ubiegania się o reelekcję.

Dwa opublikowane w ubiegłym tygodniu badania "New York Timesa" i "Wall Street Journal" pokazały największą jak dotąd przewagę Donalda Trumpa nad Bidenem, od 6 do 8 punktów procentowych. Przytłaczająca większość respondentów uważa też, iż prezydent nie jest już w stanie pełnić obowiązków głowy państwa.

PAP

Idź do oryginalnego materiału