Będzie ciszej przy ekspresówce. GDDKiA podpisała umowę za ponad 7 mln zł

1 godzina temu

Nowe ekrany akustyczne mają ograniczyć hałas generowany przez ruch samochodowy na wielkopolskim odcinku drogi S5. Inwestycja obejmie trasę między węzłami Poznań Zachód a Lipno.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie umowę wartą ponad 7,2 mln zł, a wykonawcą inwestycji będzie firma EKOPRES z Warszawy.

Gdzie powstaną nowe ekrany?

Nowe ekrany akustyczne zostaną zaprojektowane i rozbudowane dokładnie na trzech odcinkach drogi ekspresowej S5:

• Poznań – Wronczyn,
• Wronczyn – Kościan,
• Kościan Południe – Radomicko

Wykonawca inwestycji ma 15 miesięcy na ukończenie wszystkich prac.

Inwestycja zgodnie z wytycznymi Marszałka Województwa

Inwestycja jest realizowana w oparciu o decyzje Marszałka Województwa Wielkopolskiego. We wskazanych miejscach zaplanowano zarówno rozbudowę istniejących ekranów, jak i budowę nowych.

https://zwielkopolski24.pl/wiadomosci/s11-przetnie-wielkopolske-sprawdzamy-na-jakim-etapie-sa-wszystkie-odcinki/1fwUxcFMSzNkh9ZE9QKz
Idź do oryginalnego materiału