Amerykańska baza powstanie w Lubelskiem? Chce tego część radnych

4 godzin temu
Zdjęcie: Amerykańska baza powstanie w Lubelskiem? Chce tego część radnych


Powstania amerykańskiej bazy na Lubelszczyźnie chce część radnych sejmiku z naszego regionu. Projekt stanowiska w tej sprawie przedłożą dziś (25.06) na sesji sejmiku województwa lubelskiego opozycyjni radni, wśród nich Arkadiusz Bratkowski z Klubu Trzecia Droga Polska 2050 – PSL.

– To są potężne miliardy złotych. Gdyby choć część z nich trafiła do naszego województwa, to daje nam rozwój, to daje wstrzymanie migracji młodych ludzi poza region, tylko zostaną oni tutaj – uważa Arkadiusz Bratkowski.

Według Bratkowskiego amerykańska baza mogłaby powstać na przykład w Lublinie, w Zamościu lub w Białej Podlaskiej.

CZYTAJ: Chcą sprawdzić, czy wojsko jest dla nich. Trwa rekrutacja na „Wakacje z WOT”

MaTo / opr. ToMa

Fot. Magdalena Michalew

Idź do oryginalnego materiału