Podczas ostatniej przed wakacjami sesji rady miasta radni udzielili prezydentowi Płocka, Andrzejowi Nowakowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu za 2025 rok. W głosowaniu wzięło udział 23 radnych. 16 głosów było „za”, 7 „przeciw”, nikt nie wstrzymał się od głosu.
– To był kolejny dobry czas dla mieszkańców i naszego miasta. W miejskiej kasie mieliśmy prawie 1,5 miliarda złotych. Przeznaczyliśmy je na wydatki bieżące, czyli pokrycie kosztów codziennego funkcjonowania naszej samorządowej wspólnoty i świadczenia usług dla mieszkańców, jak i na inwestycje – wymienia prezydent Andrzej Nowakowski.
Włodarz Płocka kontynuuje: – Rozwijaliśmy m.in. infrastrukturę edukacyjną, tworzyliśmy miejsca do rekreacji i sportu, budowaliśmy drogi i ścieżki rowerowe, tworzyliśmy nowe parki i tereny zielone. Na te przedsięwzięcia skutecznie pozyskiwaliśmy środki zewnętrzne – ponad 161 mln z Unii Europejskiej i ponad 16 mln zł łącznie z programów rządowych i samorządu województwa mazowieckiego.
– Dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu Miasta Płocka i jednostek organizacyjnych za współpracę, zaangażowanie, profesjonalizm oraz odpowiedzialne działanie na rzecz dobrej teraźniejszości i przyszłości naszego miasta – podkreśla w swoich mediach społecznościowych Andrzej Nowakowski.
Fot. Urząd Miasta Płocka

1 godzina temu

![Zakończenie projektu stypendialnego „WYRAZ — RAZEM” [zdjęcia]](https://tarnow.ikc.pl/wp-content/uploads/2026/06/wernisaz-mca-fot.-artur-gawle0013.jpg)










