W Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym w Żywcu doszło do zmian kadrowych. Decyzją Rady Nadzorczej nowym prezesem spółki został Wojciech Rzyczniak, który zastąpił na tym stanowisku Leszka Kamińskiego. Dotychczasowy prezes kierował MZK przez 40 lat, co w realiach samorządowej komunikacji miejskiej jest okresem wyjątkowo długim.
Informacja o decyzji Rady Nadzorczej
O zmianie poinformował podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Żywca Antoni Szlagor. Zaznaczył, iż nowy prezes ma wieloletnie doświadczenie zarówno w działalności samorządowej, jak i w zarządzaniu jednostkami publicznymi, co ma mieć bezpośrednie przełożenie na funkcjonowanie miejskiego przewoźnika.
Doświadczenie nowego prezesa
Przez ostatnie 21 lat Wojciech Rzyczniak pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej MZK Żywiec i była to istotna część jego aktywności zawodowej. Wcześniej przez 22 lata był związany ze Związkiem Międzygmin

1 dzień temu




![CHODENICE. Nowy samochód dla OSP w Chodenicach [ZDJĘCIA]](https://bochniazbliska.pl/wp-content/uploads/2026/06/Image21-5.jpg)




