
OSP Chodenice ma nowy samochód. Dziś oficjalnie powitano nowy pojazd dla tej prężnie działającej jednostki. Spotkanie, podczas którego nie brakło samorządowców, strażaków i mieszkańców osiedla było okazją do podziękowania tym, którzy pomogli w jego zdobyciu.
Nowoczesny średni samochód ratowniczo-gaśniczy o wartości ponad 1 mln zł znacząco wzmocni potencjał operacyjny jednostki, zwiększając skuteczność prowadzonych działań ratowniczych i gaśniczych oraz poziom bezpieczeństwa mieszkańców Bochni i okolic.
Zakup samochodu został zrealizowany w ramach projektu „Bezpieczna Małopolska – Bon na ratowanie – Straż Pożarna – Etap II”, realizowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego przy wsparciu Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021–2027. Wartość projektu dla OSP Chodenice wyniosła 1 024 959,00 zł, w tym 666 223,35 zł stanowiło dofinansowanie ze środków europejskich, natomiast 358 735,65 zł pochodziło z budżetu Gminy Miasta Bochnia.
Projekt ma na celu poprawę gotowości bojowej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zwiększenie ich możliwości w zakresie prowadzenia akcji ratowniczych, gaśniczych i usuwania skutków katastrof. Dzięki nowemu wyposażeniu strażacy ochotnicy z Chodenic będą mogli jeszcze skuteczniej nieść pomoc mieszkańcom oraz uczestniczyć w działaniach prowadzonych na terenie miasta i regionu.
Po części oficjalnej organizatorzy zaprosili mieszkańców osiedla Chodenice, Bochni oraz wszystkich sympatyków pożarnictwa na wspólne spotkanie integracyjne i piknik przy remizie OSP.






































































































































