Złote Gody w gm. Pawłów. Dla nich przysięga to nie puste frazesy!

1 dzień temu
W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieczulicach Złote Gody świętowało 29 par małżeńskich z terenu gminy Pawłów. Okolicznościowe gratulacje przekazał Marek Wojtas, wójt gminy Pawłów. Do życzeń dołączyli samorządowcy, wicewojewoda Michał Skotnicki oraz Sylwia Grabowska, asystent poseł Agaty Wojtyszek.

- Minęło 50 lat od chwili, gdy złożyliście przysięgę małżeńską. Wiemy, iż wasze uczucia były szczere. Przysięgę dotrzymaliście, a miłość poznaje się nie po jej sile uczucia, ale długości jej trwania. Oby ta miłość nigdy w was nie zgasła i była motywacją i wzorem dla innych - mówił włodarz gm. Pawłów.

Małżonkowie, którzy przeżyli ze sobą 50 lat, jak przed pół wieku, odnowili przyrzeczenia małżeńskie i zostali udekorowani medalami za długoletnie pożycie.

- To 50 lat ciężkiej pracy na rzecz rodzin i naszej społeczności - mówił Michał Skotnicki, wicewojewoda. - Nie zawsze było kolorowo, były lepsze i gorsze dni, trzeba było sobie coś wybaczyć, co dziś nie jest oczywiste. Jesteście wzorem dla młodych jak należy postępować. Niech szczęście sprzyja a pan Bóg błogos
Idź do oryginalnego materiału