Pod hasłem „Moc w słabości” 5 sierpnia wyruszy 46. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę już się rozpoczęły. W tym roku są one wyłącznie w systemie on-line.
Szczyt pielgrzymkowy co roku przypada w Polsce w sierpniu. Większość pątników uda się na Jasną Górę, która od XVII w. pozostaje centrum duchowym Kościoła katolickiego w Polsce. Z samej stolicy do Częstochowy wyjdzie sześć pielgrzymek.
Jedną z najliczniejszych wychodzących ze stolicy jest Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna (WAPM). Zgodnie z tradycją wychodzi ona 5 sierpnia z kościoła św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu i zmierza na przypadającą 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
W tym roku, pątnicy pójdą pod hasłem „Moc w słabości”. Słowa zaczerpnięto z dwunastego rozdziału drugiego Listu Świętego Pawła do Koryntian. Apostoł prosi Boga, aby usunął słabość i słyszy odpowiedź: „Wystarczy ci mojej łaski, moc bowiem w słabości się doskonali”.
AB, PAP

2 godzin temu












