Po co taki kraj jak Polska ma wydawać miliardy na podniebne tankowce?
Zdjęcie: Samolot tankujący przekazuje paliwo dwóm myśliwcom podczas lotu na dużej wysokości.
Pytanie z tytułu pojawiło się w internecie po doniesieniach o planach Ministerstwa Obrony Narodowej na temat pozyskania latających cystern dla naszej armii. Więc warto na nie odpowiedzieć i rozważyć czy na pewno kraj z takimi warunkami geograficznymi i geopolitycznymi...












