Zamknięte fabryki samochodów staną się fabrykami pojazdów elektrycznych dzięki programowi Bidena o wartości 1,7 miliarda dolarów

cyberfeed.pl 2 dni temu


Administracja Bidena zapowiedziała przeznaczenie 1,7 miliarda dolarów na przekształcenie zagrożonych lub zamkniętych zakładów w zakłady produkujące pojazdy elektryczne.

Jedenaście fabryk samochodowych w ośmiu stanach, które są w tej chwili zamknięte lub zagrożone zamknięciem, otrzyma fundusze na modernizację swoich operacji w celu produkcji pojazdów elektrycznych, powiedzieli urzędnicy administracji w rozmowie z reporterami. Rodzaje towarów, które te fabryki będą produkować, obejmują całą gamę od „części do motocykli elektrycznych i autobusów szkolnych, hybrydowych układów napędowych, ciężkich akumulatorów do ciężarówek komercyjnych i elektrycznych SUV-ów”, mówi Biały Dom.

„Budowa czystej gospodarki energetycznej może i powinna być korzystna dla obu stron, zarówno dla związkowców samochodowych, jak i producentów samochodów” — powiedział prezydent Joe Biden w oświadczeniu. „Ta inwestycja stworzy tysiące dobrze płatnych miejsc pracy w przemyśle związkowym i utrzyma jeszcze więcej — od Lansing w stanie Michigan po Fort Valley w stanie Georgia — pomagając firmom samochodowym w przebudowie, ponownym uruchomieniu i ponownym zatrudnianiu w tych samych fabrykach i społecznościach”.

„Ta inwestycja stworzy tysiące dobrze płatnych miejsc pracy w przemyśle, objętych związkami zawodowymi”

Pieniądze są częścią większy program o wartości 15,5 miliarda dolarów administrowane przez Departament Energii, ogłoszone pod koniec zeszłego roku, które ma na celu modernizację istniejących zakładów produkcyjnych w celu dostosowania ich do montażu pojazdów elektrycznych i pojazdów czystych. Finansowanie zostało zatwierdzone w ramach ustawy o redukcji inflacji z 2022 r., która była przełomowym ustawodawstwem klimatycznym prezydenta Bidena.

Wśród fabryk, które zostaną przekształcone, znajduje się nieczynna fabryka Stellantis w Belvidere w stanie Illinois, która zostanie przekształcona w zakład montażowy pojazdów elektrycznych dzięki dotacji w wysokości 334 milionów dolarów. (Stellantis i związek zawodowy United Auto Workers ogłosił porozumienie Stellantis otrzyma również dodatkowe 250 milionów dolarów na modernizację swojego zakładu produkcji skrzyń biegów w Kokomo w stanie Indiana, aby umożliwić produkcję modułów napędu elektrycznego.

General Motors otrzyma 500 milionów dolarów na przebudowę swojej 25-letniej fabryki w Lansing w stanie Michigan na taką, która będzie produkować modele elektryczne. Zakład Harley-Davidson w York w Pensylwanii stanie się zakładem montażowym motocykli elektrycznych za 89 milionów dolarów. A Blue Bird Corporation, która produkuje autobusy szkolne, otrzyma 79 milionów dolarów na modernizację zakładu o powierzchni 600 000 stóp kwadratowych w Fort Valley w stanie Georgia, w celu produkcji autobusów elektrycznych.

Jednym z warunków wstępnych przyznania dotacji jest to, iż pieniądze zostaną przeznaczone na utrzymanie i tworzenie nowych miejsc pracy związkowych w sektorze motoryzacyjnym, powiedzieli urzędnicy. Biden jasno wyraził się w swoim oświadczeniu, iż nagrody „pomogą zapewnić, iż przyszłość przemysłu motoryzacyjnego będzie tworzona w Ameryce przez amerykańskich pracowników związkowych”. UAW poparł Bidena w jego kampanii reelekcyjnej.

Prezydent uczynił pojazdy elektryczne centralnym elementem swojej platformy klimatycznej, zatwierdzając miliardy dolarów nowych wydatków na zachęty dla konsumentów kupujących samochody i instalacje stacji ładowania. Były prezydent Donald Trump ma obiecałem nacisnąć hamulec w sprawie wydatków Bidena na pojazdy elektryczne, jeżeli wygra w listopadzie, a Republikanie w Izbie Reprezentantów uchwalili wiele ustaw, aby zlikwidować program administracji dotyczący ulg podatkowych na pojazdy elektryczne.Source link

Idź do oryginalnego materiału