Unijny, w tym także polski, sektor elektroenergetyczny czekają znaczące zmiany. Z jednej strony powinny one zmierzać do dalszego rozwoju konkurencji w tym segmencie gospodarki, z drugiej natomiast uwzględniać, w dobie planowanego wzrostu energetyki odnawialnej, konieczność współpracy różnych źródeł w systemie elektroenergetycznym oraz korelację pomiędzy popytem i podażą z uwzględnieniem możliwości pracy sieci przesyłowej i dystrybucyjnej. Z punktu widzenia zapewnienia konkurencyjności gospodarki kluczowa jest także minimalizacja kosztów zakupu energii przez odbiorców końcowych oraz uwzględnienie nowych trendów w energetyce. Na arenie międzynarodowej pojawiają się coraz liczniejsze głosy o konieczności aktualizacji unijnych priorytetów i kierunków działania, czego konsekwencją będzie także zmiana polityk energetycznych poszczególnych państw. W zakresie elektroenergetyki z kolei pojawiają się głosy o potrzebie „zamodelowania” nowego rynku energii.
Powyższe fakty tworzą nowe wyzwania dla uczestników, partnerów i organizatorów corocznych Targów Energii. Organizowane już po raz dwudziesty pierwszy stanowią unikalne forum umożliwiające spotkanie wszystkich podmiotów uczestniczących w krajowym rynku energii. Idea organizacji Targów narodziła się w 2004 roku, jako pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce, będące nie tylko platformą dyskusji, ale także miejscem prezentacji ofert, jak również zawierania porozumień handlowych.
Więcej informacji o historii i bieżących sprawach dotyczących Targów Energii odnajdą Państwo na stronie http://www.targienergii.pl/.
Zapraszamy do udziału w XXI Targach Energii 2025.
Komitet Programowo-Organizacyjny XXI Targów Energii