Wystartowała 30. edycja Targów Zieleń to Życie [ZDJĘCIA]

1 rok temu

Wystawa Zieleń to Życie stała się na przestrzeni minionych lat czymś więcej niż tylko trzydniowym wydarzeniem. Rozwijała się i przekształcała w odpowiedzi na zmiany i potrzeby rynkowe. Obejmuje trzy obszary całorocznych działań – targi, szkolenia i wydawnictwa – wszystkie pod egidą Związku Szkółkarzy Polskich. Zieleń to Życie przybrała też postać internetowej platformy, która została uruchomiona w lipcu br., by jeszcze efektywniej integrować i rozwijać branżę. Wydarzenie odbywa się w Warszawie w Centrum EXPO XXI.

Poruszane zagadnienia

Wyzwania, o których mówi lejtmotyw tegorocznych targów Zieleń to Życie, związane są ze zmianami klimatu, a co za tym idzie – koniecznością coraz większej dbałości o różnorodność biologiczną i gospodarowanie wodą oraz stosowania technologii proekologicznych na etapie uprawy roślin czy urządzania ogrodów i terenów zieleni. Tym zagadnieniom będą poświęcone: konferencja Mocno Zielone Miasto oraz spotkanie Twórców Ogrodów. Wystąpią m.in.: Noel Kingsbury, Mirosław Sztuka, dr inż. Agnieszka Hubeny-Żukowska, Karol Podyma, dr inż. Kasper Jakubowski, Katarzyna Bellingham, Małgorzata Kalemba-Dróżdż. Będzie to także tematyka ogrodu pokazowego – z przykładowymi bioróżnorodnymi rabatami, nowoczesnymi elementami wyposażenia, korzystającego z recyklingu i ekologicznej techniki – dostępnego przez cały czas trwania wystawy.

Architektów krajobrazu i samorządowców z pewnością zainteresują także Warsztaty projektowe Gardenphilia oraz szkolenie Federacji Arborystów Polskich.

Ekspozycja

Zieleń to Życie wyróżnia się bogatym asortymentem produktów, ich wysoką jakością i wizualną atrakcyjnością. Różnorodny dobór drzew, krzewów, bylin i pnączy, które prezentują wystawcy na swoich ekspozycjach, to znak rozpoznawczy warszawskich targów. Tej rozmaitości, ciekawych i inspirujących podpowiedzi można się spodziewać i tym razem.

Stoisko firmy Abrys, wydawcy portalukomunalnego.pl oraz czasopism “Zieleń Miejska”, “Przegląd Komunalny”, “Wodociągi Kanalizacja”, “Energia i Recykling”, znajduje się w hali nr 1. Zapraszamy do rozmów na stoisku nr 3.

Idź do oryginalnego materiału