GMINA OSTRÓDA. Podczas XXXVII Sesji Rady Gminy Ostróda radni debatowali nad Raportem o stanie Gminy Ostróda za 2025 rok oraz oceniali wykonanie ubiegłorocznego budżetu. W efekcie wójt Bogusław Fijas otrzymał zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium.
Głosami radnych wójt gminy Ostróda uzyskał wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu 2025 / Fot. Archiwum UG OstródaJednym z najważniejszych punktów XXXVII Sesji Rady Gminy Ostróda była debata nad Raportem o stanie Gminy Ostróda za 2025 rok. Radni zajęli się także rozpatrzeniem sprawozdania finansowego oraz wykonania budżetu za miniony rok.
Rada Gminy udzieliła wójtowi Bogusławowi Fijasowi wotum zaufania. Samorządowcy podjęli również uchwałę o udzieleniu mu absolutorium z tytułu wykonania budżetu.
Do decyzji radnych odniósł się sam wójt, publikując komentarz w mediach społecznościowych.
– Dziękuję Radzie Gminy Ostróda za okazane mi zaufanie i udzielenie wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu – napisał Bogusław Fijas.
Jak podkreślił, wynik głosowań traktuje jako potwierdzenie współpracy w samorządzie.
– Odbieram tę decyzję jako wyraz dojrzałości naszego samorządu, odpowiedzialności i gotowości do wspólnego poszukiwania kompromisów w najważniejszych sprawach dotyczących rozwoju naszej gminy – dodał wójt.
Praca Bogusława Fijasa w 2025 roku został pozytywnie oceniona przez Radę Gminy / Fot. Archiwum UG Ostróda














