Wiceminister Bolesta o rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce

2 dni temu

22 października 2024 r. odbyło się X posiedzenie Rady Koordynacyjnej ds. Gospodarki Wodorowej działającej Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej. Podczas posiedzenia poruszono bieżące tematy związane z działalnością Porozumienia oraz rozwojem wodoru w kraju jak nowelizacja Prawa energetycznego (UD36).

Posiedzenie Rady Koordynacyjnej poprowadził jej Przewodniczący – Wiceminister Krzysztof Bolesta, który podkreślił rolę współpracy między wieloma sektorami w tak skomplikowanym i dynamicznie rozwijającym się obszarze, jak gospodarka wodorowa.

Porozumienie działa już od ponad trzech lat dzięki zaangażowaniu podmiotów, które je tworzą – przedstawicieli administracji publicznej, biznesu, świata nauki oraz organizacji pozarządowych. Nasza tutaj dziś wspólna obecność i kontynuacja prac Porozumienia jest dowodem na to, jak ważnym tematem jest wodór.

Dzięki tak szerokiej współpracy jesteśmy w stanie wspólnie wypracowywać dobre rozwiązania dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce. Dlatego serdecznie dziękuję podmiotom tworzącym Porozumienia za liczny udział w konsultacjach publicznych nowelizacji Prawa Energetycznego oraz Strategii Inwestycyjnej – inwestycje w technologie wodorowe – powiedział Wiceminister Bolesta.

Podczas posiedzenia przedstawiciele MKiŚ przekazali Radzie Koordynacyjnej aktualne informacje nt. nowelizacji Prawa energetycznego (UD36). Ponadto, poruszony został temat planowanej na 28 listopad br. już czwartej Konferencji Stron Porozumienia sektorowego. Omówiono także inne bieżące zagadnienia związane z działalnością Porozumienia i gospodarką wodorową.

Rada Koordynacyjna działa w ramach podpisanego 14 października 2021 r. Porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej. Jej spotkania realizowane są cyklicznie, zwykle raz na kwartał. Kolejne i ostatnie w 2024 r. posiedzenie Rady Koordynacyjnej zaplanowane jest na grudzień. Będzie ono okazją do podsumowania kolejnego roku działalności Porozumienia sektorowego.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Idź do oryginalnego materiału