W najbliższą niedziele odbędzie się widowisko z udziałem prezydentów kilku krajów

1 godzina temu

W Murowanej Goślinie największe plenerowe w widowisko historyczne. Na widowisku “Orzeł i Krzyż” pojawią się prezydenci kliku europejskich panstw.

28 czerwca 1956 roku Poznań zapisał jedną z najważniejszych kart w historii walki Polaków o wolność. Siedemdziesiąt lat później, 28 czerwca 2026 roku, pamięć o tamtych wydarzeniach połączy tysiące ludzi podczas jednego z najbardziej niezwykłych wieczorów w historii Parku Dzieje. Widowisko “Orzeł i Krzyż”, wieńczące międzynarodowe obchody 70. rocznicy Poznańskiego Czerwca ’56, stanie się symbolicznym zwieńczeniem dnia poświęconego pamięci bohaterów Czerwca ’56” – informuje Norbert Halek, rzecznik prasowy Centrum Kultury Park Dzieje.

Wśród zaproszonych gości pojawi prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki, a także prezydenci Litwy, Łotwy, Węgier i Albanii oraz liczni goście z Polski i zagranicy.

Fascynacja Prezydenta Karola Nawrockiego widowiskiem sprawiła, iż postanowił podzielić się opowiedzianą w niezwykły sposób ponadtysiącletnią historią Polski z głowami zaprzyjaźnionych państw. Rok temu, jeszcze jako Prezydent elekt, obejrzał widowisko “Orzeł i Krzyż”, spotkał się z jego twórcami i wolontariuszami. To właśnie wtedy narodził się pomysł, aby tym niezwykłym doświadczeniem podzielić się z Prezydentami Litwy, Łotwy, Węgier i Albanii” – dodaje rzecznik.

Widowisko “Orzeł i Krzyż” prezentuje najważniejsze wydarzenia z ponad tysiąca lat historii Polski. W spektaklu bierze udział 400 aktorów i wolontariuszy odtwarzających historyczne postacie i wydarzenia – od Chrztu Polski po czasy Solidarności. Całość przekazu wzmocniona poprzez rozbudowane scenografie, efekty specjalne oraz oprawę muzyczna.

Spektakl “Orzeł i Krzyż” odbędzie się 28 czerwca o godz. 21.30 w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie. Bilety są jeszcze dostępne.

Idź do oryginalnego materiału